Dizilerde Nasıl Sponsor Olursunuz  ?

Bir markanın bilinirliğini artırmanın çeşitli yolları vardır ve bu  yollardan bir taneside film, dizi, yarışmalar yada medya programlarında üretmiş oldukları ürünleri marka bilinirliğini artıma amaçlı sponsorluk yapmaktır. Sponsor firmalar Tv programlarında ürünlerini gerek sahnede (mekanlarda) gerekse oyuncu üzerinde tanıtımını yapar ve bu sayede markasının prestiji ile birlikte çok etkili bir reklam oluşturmuş olurlar.

Reklamların iki türü çok önemlidir bunlardan bir taneside Google reklamlarıdır  bu reklamlarda direkt ürüne yönlenirken belirli bir bütçede ve alana reklam hizmeti vermektedir sponsorlukta ise izleyicilerin tamamına görsel olarak tanıtımda bulunulur ayrıca şu son zamanlarda dizi kıyafetlerinin takipçileri oldukça fazla olduğundan dizi sponsoru olmak ürünlerin tanıtımı için oldukça avantajlı hale gelmiştir.

Sponsorluk birçok şekilde yapılabilmektedir bunları hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ana Sponsorluk

Bu sponsorluk türü dizi film yada yarışma programlarının başlamasından hemen önce ve sonrasında  3-5 saniyelik bir gösterim şeklidir  bu sponsor olduğu programın Ana Sponsorluğunun göstergesidir ve direkt reklam olarak algılanır. İzleyicilerin çoğu sürekliliği olan yapımlarda bu reklam ile marka bilinirliği oldukça artmaktadır.

Reklam Arası Sponsorluk

Yapımın reklam arasında gösterime giren yine 3-5 saniye kadar süren reklam türüdür. Bu reklam türü Ana Sponsorluk için geçerli olabildiği gibi harici firma sponsoru olarakda alınabilir bunu yapımcı ile anlaşmaya göre değişmektedir. Ana sponsor Alt Ana Sponsor olarak farklı bir firmayı kabul edebilir aralarda dönüşümlü olarak reklam gösterimi yapabilir.

Program İçi Sponsorluk

Yayın içindeki obje reklamları olarak adlandırabiliriz bu dizi oyuncularının kıyafetleri, kullandıkları aksesuarlar yada iç mekan içinde tüm ürünler olabilir. Senaryo içine dahil edilen bu reklam türü birden fazla olabilmektedir. Bu açıdan birçok markanın reklamı bir yayın içinde yapılabilinir. Yapımcı anlaşması yapıldığında bir ürünün reklamının tamamına sponsor olunduğunda benzer ürün reklamları alınmayabilir.

Sponsorluk Anlaşması 

Sponsorluk şekli logolu, logosuz, sesli , görselli yada kullanım anlatımı gibi çok fazla çeşitlendirilebilinir. Bu tamamen  yapımcı ile sponsor olan firmanın reklamı çeşitlendirmesi ile ilerlenmektedir. Sponsorlukta dilenirse 1 bölümlük sponsorluk yada anlık sponsorluk şekilleride tercih edilebilirnir.

 

Dizi, Film veya Yarışma gibi programlarda sponsorluk yapmak için bizlere aşağıdaki iletişim adresimizden ulaşabilirsiniz.

info@dizikiyafeti.com